Polsko-niemiecka szkoła letnia dla dziennikarzy z Ukrainy

Od 3 do 10 lipca bieżącego roku 20 młodych dziennikarzy mediów regionalnych i lokalnych z Ukrainy weźmie udział w polsko-niemieckiej szkole letniej w Uniwersytecie Rzeszowskim.

W programie zajęć znajdą się wykłady i warsztaty prowadzone przez specjalistów z Uniwersytetu Ludwika Maksymiliana w Monachium, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu SWPS w Warszawie oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego. Przewidziano też wizyty studyjne w redakcjach rzeszowskich mediów, Urzędzie Marszałkowskim oraz w Urzędzie Miasta Rzeszowa. W ten sposób młodzi dziennikarze z Ukrainy będą mogli zdobyć rozeznanie w metodach pracy oraz warunkach funkcjonowania mediów regionalnych i lokalnych w Polsce i Niemczech.

Przygotowanie szkoły letniej było możliwe dzięki wsparciu, jakie udzieliła Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Organizatorem szkoły jest Towarzystwo Studiów Dziennikarskich w Rzeszowie oraz Towarzystwo Niemiecko-Polskie w Monachium. Bezpośredni wkład w przygotowanie zajęć wnieśli pracownicy Uniwersytetu Rzeszowskiego z Instytutu Nauk o Polityce oraz Uniwersyteckiego Centrum Nauki Języków Obcych. Doborem uczestników zajmą się pracownicy Szkoły Dziennikarstwa z Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie.

Na bezpośredni wgląd w pracę polskich dziennikarzy pozwolą uczestnikom wizyty w redakcjach gazety „Nowiny”, Polskiego Radia Rzeszów, Ośrodka Telewizji Polskiej w Rzeszowie oraz tygodnika „Reporter” w Sędziszowie Małopolskim.


Program - wersja polska

Program - wersja ukraińska