Wizyta w ramach Programu Erasmus+ w Instytucie Nauk o Polityce

W dniach 23-27 kwietnia 2018 roku w Instytucie Nauk o Polityce Uniwersytetu Rzeszowskiego przebywała Pani Margarete Dabrowski, pracownik naukowy Uniwersytetu w Osnabrück. Wizyta w ramach Programu Erasmus+ miała charakter dydaktyczny. 

Dipl. sc.pol. Margarete Dabrowski ukończyła studia w zakresie prawa oraz nauk politycznych w Passau i Monachium. Obecnie pracuje jako wykładowca w Uniwersytecie Osnabrück oraz Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Münster, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu komunikacji i kompetencji międzykulturowych. Naukowo Margarete Dabrowski zajmuje się międzykulturowymi badaniami porównawczymi, wpływie kultury na marketing i reklamę, jak również oddziaływaniem kultur na zarządzanie przedsiębiorstwami. W ramach realizowanych projektów badawczych zajmowała się także kulturowymi czynnikami lokalizacji przedsiębiorstw.

Pobyt Margarete Dabrowski w Instytucie Nauk o Polityce był okazją do spotkania z pracownikami i władzami Instytutu oraz studentami, dla których przygotowała wykłady dotyczące komunikacji międzykulturowej. Studenci mieli także możliwość zapoznać się z zasadami i warunkami studiowania w Niemczech, w tym w ramach programu Erasmus+.